Неділя
13.07.2025
04:04
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кулик Л.О вчитель початкових класів
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [8]
Фотографії [0]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Мої файли

Відкритий урок з математики
[ Викачати з сервера (1.70 Mb) ] 27.02.2015, 14:21

Тема «Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5.

Мета. На основі порівняння сукупностей предметів формувати свідоме розуміння різницевого порівняння чисел, ознайомити із задачами на різницеве порівняння. Удосконалювати навички усного рахунку. Виконати вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Виховувати старанність, охайність при виконанні письмових завдань.

 

Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Повторення вивченого

  • Як називаються числа при додаванні ? (таблиця)
  • Як називаються числа при відніманні? (таблиця)
  • Що означає збільшити число на кілька одиниць? (таблиця)
  • Що означає зменшити число на кілька одиниць? (таблиця)

2  а) Усний рахунок

. 7 збільшити на 3

     знайти суму чисел 4 і 5;

     9 зменшити 5

     знайти різницю чисел  8 і 5

б) Зафарбуй хмаринку, де значенням виразу є 10

 

5+5         1+9           7+2              2+8                     3+6                   10- 1            4+5

         0+10      9+0           3+7              1+8                  6+4                  3+3

в) Покажіть відповідь значення виразу на екрані:

6+2                               4+3                         9-5

8-5                               10-5                         8-1

ІІІ Вивчення нового матеріалу

1.Робота з демонстраційним матеріалом

- Викладіть на парті  5 трикутників, нижче 3 кружечки.

- Чого викладено більше ?

- Скільки кружечків не вистачає?

- На скільки менше трикутників, ніж кружечків?

- На скільки більше трикутників, ніж кружечків?

- Як ми це покажемо за допомогою рівності?

 - 5 – 3 = 2

- Прочитаємо це так :

« 3 менше від 5 на 2»  , «5 більше від 3 на 2»

Висновок : щоб знайти, на скільки одне число більше (менше від іншого , треба від більшого числа відняти менше.

ІY Робота з підручником (с. 66)

1.Завдання 1-2. Порівняння груп предметів. Складання та обчислення виразів. (1.8-5=3); (6-4=2)

3. Розв’язування задачі.

- читання задачі;

- аналіз задачі;

- розв’язок задачі.

Висновок роблять учні : щоб узнати, на скільки одне число більше або менше за інше, треба, від більшого числа відняти менше.

4. Розвязування кругових прикладів.

Y Фізкультхвилинка

YІ Робота в зошиті , с. 2.

Завдання 1

Утворіть пари : квадрат-трикутник.

  • Чого більше (менше) на скільки?
  • Як це узнати?
  • 8 – 6 = 2

Завдання 2.

Виміряйте відрізки. На скільки сантиметрів другий відрізок довший?

Завдання 3.

Перевірте, чи є приклади кругові?

Задача №4

  • Читання задачі,
  • аналіз задачі,
  • розв’язування задачі.

Підсумок уроку

  1. Вправа з логічним навантаженням в зошиті №5

Лісом ішли двоє батьків, двоє синів та дідусь з онуком. Знайшли три гриби- кожний по одному. Скільки людей ішло?

  1. На скільки 9 більше від 5?

На скільки 5 менше від 9?

  1. Прочитай вирази по іншому:
  2. 8-3=5                          6-4=2

5 + 5       1 + 9

7 + 2    2 + 8

3 + 6   10 – 1

4 + 5    0 + 10

9 + 0     3 + 7

1 + 8     6 + 4

3 + 3    1 + 5

6 + 2    4 + 3

9 – 5    8 – 5

10 – 5   8 – 1

5 – 5   3 + 5

Категорія: Мої файли | Додав: вчитель
Переглядів: 705 | Завантажень: 26 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples